Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi (Şartları)

 

Kobim.org ziyaretçilerine, İnternet üzerinden firma ürün ve iletişim bilgileri, kampanyalar, etkinlikler, ilanlar gibi konularda yerel bazda arama hizmetini sunmaktadır.
İşbu “Kullanım Şartları”, kobim.org ile ziyaretçileri arasında bir anlaşma olup, her türlü hizmet ve içeriğe erişim sağlayan ziyaretçiler, ayrıca bir onaya gerek kalmaksızın bu dokümandaki şartları kabul etmiş sayılacaklardır.Bu şartları kabul etmeyen firmalar, Kobim Rehberi Firmaları üzerinden sağlanan içeriği kullanmamalıdırlar.
Kobim.org işbu “Kullanım Şartları” üzerinde değişiklik hakkını saklı tutar ve herhangi bir zamanda, herhangi bir sebeple, herhangi bir bölümünde ya da tamamında, geçici veya kalıcı olarak, iptal, değişiklik, güncelleme, yenileme ve sınırlama yapabilir.
Kullanım Şartlarında yapılan değişiklikler, Kobim.org adresinde yayınlandıktan sonra geçerli olur.
Firma sahipleri bu dokümanı düzenli olarak kontrol etmekle yükümlüdürler. Bazı hizmetler, sağlanan hizmet ya da içeriğin özelliğine göre belirlenecek ek şartlara, prensiplere ve kurallara tabi olup, işbu “Kullanım Şartlarına ek olarak ayrıca belgelenip, yayınlanabilecektir. Belirtilen ek hizmetlerle ilgili işbu “Kullanım Şartları” ile çelişen bir husus olduğu takdirde, ek şartlarda belirtilen şartlar uygulanacaktır.
Kobim.org’un kaydolma, yorum gönderme, favori listeleri oluşturma gibi bazı hizmetlerinden yararlanmak için kobim.org’da bir hesap oluşturmak (üyelik) gereklidir.
Ziyaretçiler Kobim.org’da kayıt sırasında sağladığı bilgilerin, gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz olduğunu ve bu bilgilerde değişiklik olduğunda Kobim.org’daki bilgilerini de güncelleyeceklerini taahhüt ederler. Kobim.org’un, sağlanan bilgileri kullanımı, Kobim.org Gizlilik Politikasında, belirtilen kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.
Üye yorumları, Kobim.org veya Kobim.org’a bağlı ortaklıklar ya da şirketlerinden herhangi biri, çalışanları, görevlileri, yöneticileri veya hissedarların görüşlerini yansıtmamaktadır.
Kobim.org herhangi bir yorum ya da yorumdan kaynaklanan bir iddia, hasar veya zarar için sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.
Ayrıca, Kobim.org. web Sayfaları ve/veya sağladığı hizmetler aracılığıyla üyelerin gerçekleştirdiği marka, telif ve mülkiyet hakkı ihlallerinden veya diğer zararlarından bu ihlali yapan Kobim.org’ a kayıtlı firma sorumludur.
Ziyaretçiler, Kobim.org tarafından sağlanan tüm hizmet ve içeriğin tüm yasalara ve işbu “Kullanım Şartlarına uygun olarak, sadece yasal amaçlar için, herhangi bir kanun, tüzük veya yönetmelik, kobim.org veya herhangi bir diğer merciye ait gizlilik, telif hakkı, patent, marka ya da diğer fikri mülkiyet hakkı ihlali yapmaksızın kullanacaklarını garanti ve beyan ederler.
Kobim.org herhangi bir neden olmadan ve/veya bildirimde bulunmaksızın, bu anlaşmayı feshedebilir ve/veya herhangi bir zamanda Kobim.org web sayfaları ve/veya sağladığı hizmetlere erişiminizi askıya alabilir.
Böyle bir fesih veya askıya alma durumunda, Kobim.org web Sayfaları ve/veya sağladığı hizmetleri kullanma hakkınız derhal sona erer. Böyle bir durumda Kobim.org Standart, Gold Paket Ücretleri geri iade edilmez.
“Kullanım Şartları”nın ihlal edilmesi durumunda, Kobim.org, kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir şekilde, herhangi bir hesap ile ilgili içerik veya erişimi iptal edebilir veya değiştirebilir ve Kobim.org’un uygun olduğunu düşündüğü herhangi bir işleme tabi tutabilir. Kobim.org “Kullanım Şartlarının ihlallerini araştırabilir ve bu tür ihlallere katılan kullanıcıları takip etmede resmî kurumlarla iş birliği yapabilir.
Kobim.org, herhangi bir firma ile kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları izlemek hakkını saklı tutar, ancak bu konuda bir yükümlülüğü yoktur.
Kobim.org “Kullanım Şartları” ve diğer kurallara uygunluğu sağlamak için yükümlülüğü olmaksızın kendi takdirine bağlı olarak ya da yasal bir gereksinim durumunda, kullanıcı tarafından oluşturulan tüm içeriği izleme hakkını saklı tutar.
Kobim.org, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği, zorunlu olmamakla birlikte, aşağıda belirtilen içerik ve sebepler dâhil olmak üzere herhangi bir nedenle, kaldırma, değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
(1) Saldırgan, küfür, taciz, cinsellik ve nefret içeren, zararlı ve/veya kötü niyetli içerik
(2) Yasadışı, yanlış/yanıltıcı, sağlık kurallarını ihlal eden içerik
(3) Diğer kullanıcıların gizliliğini ihlal eden içerik
(4) Kişisel saldırı veya fiziksel çatışmalar ve/veya cinsel taciz içeren içerik
(5) İşletmenin çalışanları (eskiden ya da halen çalışan) veya rakipler tarafından yapılan yorumlar.
(6) Kişisel bilgileri veya mesajları, e-posta adresleri, URL, telefon numaraları ve posta adreslerini reklam ya da ticari amaçlı kullanma
(7) Diğer kullanıcıların (diğer kişilerin adları dahil) kullanıcı adları ve imzalarını taklit etmeye yönelik eylemler
(8) Şifreli veya virüs, truva atı, solucan, zarar verme amaçlı diğer bilgisayar programlama betikleri içeren içerik. Belirtilen bu hususlar kullanıcının sağladığı içerikle ilgili sorumluluklarını değiştirmemekte ve sınırlandırmamaktadır.
Üyeler, oluşturdukları içeriği göndererek, gerekli tüm telif hakkı ve kullanıcı ile ilgili diğer haklar ve gerekli tüm lisansları verme yetkisine sahip olduğunu ve içeriğin herhangi bir telif hakkı, herhangi bir üçüncü tarafın hakkı veya herhangi bir yasa veya yönetmeliği ihlal etmediğini beyan ve garanti eder.
Kobim.org web Sayfaları ve/veya sağladığı hizmetler aracılığıyla üçüncü şahıslar tarafından yayınlanan içeriği onaylamaz ve bu tür içeriğin doğruluğunu, güvenilirliğini, dakikliğini ve kalitesini garanti etmez.
Kullanıcı, bu hizmetleri kullanarak veya Kobim.org web Sayfalarına erişerek, rahatsız edici, uygunsuz veya sakıncalı içeriğe maruz olabileceğini kabul eder. Herhangi bir içeriğe güvenmekle ve bu içeriğin doğruluğuna inanmakla alınacak tüm riskleri değerlendirmek kullanıcı yükümlülüğündedir.
Ziyaretçiler, Kobim.org web Sayfaları ve/veya sağladığı hizmetler aracılığıyla kullanıma sunulan, ancak üçüncü tarafların sağladığı içeriğin farklı kullanım şartlarına tabi olabileceğini kabul ederler. Kobim.org web Sayfaları ve/veya sağladığı hizmetler çeşitli reklamları içerebilir.
Kobim.org web Sayfaları ve/veya sağladığı hizmetleri aracılığıyla erişim sağlanan veri ve bilgi, bilgisayarınıza yetkisiz ve zararlı erişime izin verebilecek şekilde tahrifat, sahtecilik, gizli dinleme, spam, sızdırma, şifre kırma, taciz, dolandırıcılık, virüs, solucan ve truva atlarına maruz kalmış olabilir.
Sitemizde güvenlik ve gizlilik amaçlı kimlik doğrulama tedbirleri ve yetkilendirme uygulanmaktadır.
Güvenlik ve gizlilik ile ilgili olarak verilen hizmetler sadece kolaylık sağlama amaçlıdır ve tanımına göre çalışmayabilir veya hiç çalışmayabilir.
Gönderilen veriler veya mesajlar hedeflerine ulaşmayabilir veya hatalı adres veya alıcıya iletilebilir. Çoğu internet uygulamalarında olduğu gibi, Kobim.org veya üzerinden dosya kabul veya indirme ile ilgili olarak, indirilen dosyaların ziyaretçinin bilgisayarına zarar vermesi, kayıtlı herhangi bir veri ya da dosyalar zarar görmesi, ziyaretçinin IP adresinin görüntülenmesi ve gönderilen dosyaların diğer ziyaretçiler tarafından dağıtılması ve gönderen kişinin bilgisi olmadan kullanılması dahil olmak üzere bazı riskler vardır ve ziyaretçiler bu riskleri kabul etmektedirler.
Kobim.org Web Sayfaları ve/veya sağladığı hizmetleri, mevcut olduğu haliyle ve tüm hatalarıyla birlikte sunulmaktadır. Kobim.org belirli bir amaca uygunluk, işçilik, doğruluk, mülkiyet, işlem veya ticari kullanım ile oluşan şartlar ve kesintisizlik ve hatasızlık konularında hiçbir garanti sunmamaktadır.
Kobim.org Web sitesi veya servislerini kendi ekipmanlarınız yerine ve/veya bilgilerinizi saklama amaçlı kullanılması durumunda, oluşabilecek zararlardan ve maliyetlerden dolayı Kobim.org sorumlu değildir. Bilgilerin yedeklerini saklamak kullanıcı yükümlülüğündedir.
İşbu “Kullanım Şartlarında belirtilen şartların ihlali nedeni ile doğacak zararlardan Kobim.org’un hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.
İşbu “Kullanım Şartlarının uygulanmasından doğacak uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
Kobim.org Web Sayfaları ve/veya sağladığı hizmetleri ile ilgili herhangi bir konu hakkında bir (1) yıl içinde başvurulmadığı veya itiraz edilmediği takdirde konu kalıcı olarak kapanır ve bundan sonra taraflar herhangi bir hak iddia edemezler.
Kobim.org Web Sayfalarının tüm içeriğinin telif hakkı, Kobim.org ve/veya tedarikçilerine aittir ve tüm hakları saklıdır.
Kobim.org ilerde herhangi bir nedenden dolayı kapanır veya kapatılır veya erişimi engellenirse taraflara bildirmeksizin bunu yapar ve firmalar herhangi bir hak/talep iddia edemezler.

Soru, sorun ve destek için   İLETİŞİM Sayfasından Bize Ulaşabilirsiniz.