TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
5,287 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 18:00
HİZMET YERLERİ İSTANBUL
  QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
3+5 = ?

VİDEOLAR

  • Türkiye’de TEK Dinamik Eğitim Modeli ve Tecrübeli Eğitim Kadrosu

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Sedef Sok. No: 31 A, Bahçeşehir 2.Kısım, 34488

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

resim

Timuçin Eğitim Kurumları; bilimsel aklın peşinden giden, kendisi ve çevresi için pozitif değerler üreten, hayata değer katan ürünler ortaya koyabilen, dünyayla entegre, iletişim ve işbirliği yönleri gelişmiş, çağdaş ve modern dünyanın normlarını içselleştirmiş her anlamda özgür, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği Muasır Medeniyetler seviyesine Türkiye’yi taşıyabilecek bireyler yetiştirmek vizyonuyla 2017-2018 eğitim öğretim yılında İstanbul Bahçeşehir’de kendi yerleşkesinde eğitimine başlayacaktır.

Başta İstanbul ve diğer büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin önemli noktalarında satın alacağı yerleşkelere eğitim kampüsleri kurarak büyümeyi hedefleyen Tek Okulları, hızlı değil içerikli ve kaliteli büyümeyi ve böylece kurumsallaşmayı ve markalaşmayı amaçlamaktadır. Dünyanın eğitim öğretim yaklaşımlarına yön vermiş üç önemli bilim adamının (Jean Piaget, Erik Erikson ve John Dewey) kuramlarından hareket ederek kendi özgün eğitim modelini (Dynamic Education System) kurgulayan Tek Okulları Türkiye’nin ihtiyacı olan yenilikçi eğitim felsefesini tüm çocuklara sunmayı hedefler.

 

OKUL ÖNCESİ

 

resim

Okul öncesinde uyguladığımız programın temel kazanımı; çocukların beyin, beden ve ruh gelişimlerinin en iyi süreç içinde gerçekleşmesini sağlamaktır. 3, 4 ve 5 yaş gruplarını içeren Okul Öncesi Eğitim programımız Dynamic Education System içinde özel olarak yapılandırılmıştır. Çocuklar bu program sayesinde 5 temel alanda eğitim görürler. Bunlar: Art, Life, Sport, Science ve Language’dir. Bu başlıkların program içindeki ağırlıkları grafikteki gibidir.

 

resim

 

Okul öncesi programımızda 3 yaştan itibaren tüm sınıflarda lego, drama, görsel sanatlar, teknoloji tasarım, buz pateni, beden eğitimi, müzik, yabancı dil, satranç, tenis dersleri bu dersler için tasarlanan sınıflarda bu branşın öğretmeleri tarafından işlenir.

Kütüphane ve laboratuvar da Okul Öncesi programımızdaki öğrencilerin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Laboratuvar, ders programı içinde düzenli olarak kullanılırken; kütüphane, çocukların istedikleri her an kullanımına açıktır. Günlük program; çocukların küçük kas-büyük kas, zihinsel, bilişsel ve sosyal gelişimine ait çalışmaların tümünü birden ve dengeli olarak içerir.

Günlük ders saati sayısı 8, haftalık ders saati 40’tır.

Okul öncesi programımızda görev alan öğretmenlerin tamamı resmi olarak atama kriterlerine uygun üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş ve bu yaş grubunda deneyimi olan öğretmenlerdir. Sınıf ve branş öğretmenlerine ek olarak okulumuzda yardımcı öğretmen ve stajyer öğretmenler de görevlendirilir.

Native öğretmenlerimiz diğer öğretmenlerimizden farklı olarak ders programının içinde sınıfa girmezler. Her öğrenci, native öğretmenlerle hafta içi kendi programı içinde bireysel olarak bir araya gelir ve native öğretmenle yüz yüze konuşma (speaking) çalışması yapar.

Okul öncesi grubumuzdan sorumlu rehber öğretmenimiz, düzenli olarak her çocukla ve ailesiyle görüşür ve görüşme sonuçlarını aileye raporlar.

Aileler; rehberlik servisinin görüşlerini, çocuklarının okul içindeki tutum ve davranışlarını, okul içindeki yaşantılarını gelişim raporları sayesinde anlık olarak internet üzerinden takip edebilirler. Gelişim raporları her çocuk için haftalık olarak öğretmenler ve diğer eğitimciler tarafından güncellenir.Okul öncesi grubumuzdan sorumlu hemşiremiz, her çocuğu düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirir ve sonuçlar aileye gelişim raporu içinde aktarılır. Öğrencilerin sağlık durumları da hastalık durumları da hemşiremiz tarafından takip edilir ve raporlanır.

Okul öncesi öğrencileri için; Kasım ayından itibaren hafta sonu Cumartesi günleri okul içinde ücretli yetenek geliştirme klüpleri vardır. Dileyen velilerimiz bu klüplerden öğrencilerinin yararlanmasını sağlayabilirler. Burada amaç; öğrencinin eğitim öğretimle ilintili diğer ihtiyaçlarının da mümkün olduğunca okulda karşılanmasıdır.

 

İLKOKUL

 

resim

 

İlkokul programımızın öne çıkan ayrıcalığı; çocukların bireysel olarak ele alınması ve akademik ve sosyal gelişimlerinin tek tek takip edilmesidir. Böylece ortaöğretim öncesi tüm çocukların en temel kazanımları eksiksiz almaları sağlanır. Merkezi sinir sistemi, iskelet kas sistemi ve beyin hücreleri arasındaki bağ sistemi her çocukta farklı gelişim gösterdiği için çocukların farklı öğrenme sürelerinin olması da çok normaldir. Bu yüzden her çocuğun öğrenme süreci tamamlanana kadar ayrı ayrı takip edilmesi ve eksik kaldığı noktalarda bireysel olarak desteklenmesi çok önemlidir. Bizim özel okul olarak velilerimize sunduğumuz en büyük öğretim hizmetinin bu olduğu söylenebilir.

Dynamic Education System içinde İlkokulumuz’da 1. Sınıftan itibaren Art, Life, Science, Sport ve Language alanlarında farklı hocalarla birlikte bu alanlarda tasarlanmış özel ortam ve sınıflarda öğrencilerimiz eğitim öğretim faaliyetlerini yürütürler. Kütüphane, laboratuvar, çok amaçlı salon, spor salonu, müzik sınıfı, heykel atölyesi, teknoloji tasarım atölyesi, drama sınıfı, tenis kortu, açık spor alanları, satranç sınıfı, buz pateni salonu ve ücretsiz kafeterya öğrencilerin düzenli kullanımına göre yapılandırılmıştır. Dersler, yetkin öğretmenler tarafından bu sınıflarda yapılır. İlkokul öğrencilerimizin sınıf öğretmenleri ile birlikte 10 farklı öğretmenleri vardır.

Haftalık program içinde bu alanların dağılımı aşağıdaki gibidir:

 

resim

 

Yabancı dil programına ek olarak program içinde görev alan native öğretmenler, sınıf içinde derse girmezler. Her öğrenci düzenli olarak tek başına ya da en fazla ikili gruplar halinde native öğretmenle bir araya gelerek konuşma (speaking) çalışması yapar. Böylece düzenli olarak dili duymaya ve konuşmaya maruz kalır. Eğitim öğretim döneminde, Şubat tatilinde 1 yurt dışı ve 1 yurt içi ile yaz tatilinde 2 yurt dışı dil kampı düzenlenir. Dil gelişimi yeterli olmayan çocuklar için de hafta sonu ücretli dil kursu yapılır.

İlkokul programımızda haftalık ders saati 45, günlük ders saati ise 9’dur.
İlkokul öğrencileri için Kasım ayından itibaren hafta sonu Cumartesi günleri okul içinde ücretli yetenek geliştirme klüpleri ve kursları vardır. Dileyen velilerimiz bu klüplerden öğrencilerinin yararlanmasını sağlayabilirler. Burada amaç; öğrencinin eğitim öğretimle ilintili diğer ihtiyaçlarının da mümkün olduğunca okulda karşılanmasıdır.

ORTAOKUL

 

resim

 

Ortaokulda uyguladığımız programı; en temel bilimsel kuramların öğrenciye verilmeye ve öğrenci zihninde yapılandırılmaya başlandığı sistem olarak basitçe tanımlayabiliriz. Yani kişinin hayatının sonuna kadar bir olayı değerlendirirken ve bir problemi çözerken kullanacağı bilimsel başvuruları öğrenciye vermekle ilgilenir, eğitim süreçlerini de buna göre kurgular ve günün sonunda da bunu başarıp başaramadığını ölçmek için sınavlar yaparız.

Ortaokulumuz, çocuğa elindeki kalemi bırakırsan ne olur diye basit ama önemli bir kapıyı aralayarak işe başlar. Her çocuk cevabı bilir, yere düşer. Ama hemen hemen hiçbir çocuk nedenini bilmez. Asıl neden, yerçekimi kuvvetidir. Ortaokulda başlayan ardından liseye oradan üniversite eğitimine oradan da mastır ve doktoraya kadar süren bu en temel fizik konusu, böylece ortaokulda başlamış olur. Kısaca ortaokulda başlattığınız bilimsel konular öyle temel konulardır ki neredeyse hayat boyu üzerinde öğrenme ve çalışma süreçleri devam edebilir. Öyle göründüğü kadar basit ve ayrıntı olmayan bu en temel bilimsel kuramlar kavranılmadan lise ve üniversite eğitimi ve sonraki yaşam süreci maalesef üretken ve kaliteli olmaz. Bu nedenle ortaokul eğitimi, kritik önemi olan bir süreçtir. Akademik kazanımlar yanında sosyal kazanımların da bu dönemde önemi büyüktür. Günümüzde sınav hazırlık süreçlerinin etkisi ortaokul üzerinde yoğun olduğu için bizde dikkatinizi akademik süreçlere vermekteyiz. TEOG hazırlık sürecini 5. Sınıftan başlatmakta, hafta sonlarına ek dersler ve kurslar koymakta, çalışma kampları ve etkinlikleri düzenleyerek hazırlık sürecini çeşitlendirmekteyiz.

Dynamic Education System içinde ortaokulumuzda 5. Sınıftan itibaren Art, Life, Science, Sport ve Language alanlarında farklı hocalarla birlikte bu alanlarda tasarlanmış özel ortam ve sınıflarda öğrencilerimiz eğitim öğretim faaliyetlerini yürütürler. Kütüphane, laboratuvar, çok amaçlı salon, spor salonu, müzik sınıfı, heykel atölyesi, teknoloji tasarım atölyesi, drama sınıfı, tenis kortu, açık spor alanları, satranç sınıfı, buz pateni salonu ve ücretsiz kafeterya öğrencilerin düzenli kullanımına göre yapılandırılmıştır. Dersler yetkin öğretmenler tarafından bu sınıflarda yapılır.

Haftalık program içinde bu alanların dağılımı aşağıdaki gibidir:

 

resim

 

Bu alanlar yapılandırılırken TEOG sınavındaki derslerin ağırlıkları ile öğrencinin hayatı boyunca kullanacağı yetkinlikleri alacağı ana derslerin ağırlıkları dikkate alınmıştır. Bu yüzden bilim eğitimi ile dil eğitimi ortaokulda öne çıkmaktadır.

Eğitim programı içinde;

1. Dönem: 1 adet akademik hazırlık kampı, 1 adet yurt dışı dil kursu
Şubat tatilinde: 1 adet akademik hazırlık kampı, 1 adet yurt dışı dil kursu, 1 adet yurt içi spor kampı
2. Dönem: 1 adet akademik hazırlık kampı, 1 adet yurt dışı dil kursu
Yaz tatilinde: 1 adet akademik hazırlık kampı, 1 adet yurt dışı dil kursu, 1 adet yurt içi spor kampı
düzenlenir. Hafta içi uygulanan akademik programa ek olarak hafta sonu yetenek gelişim klüpleri ve kursları vardır. Akademik kazanımlarında eksik kalan öğrenciler için öğretmenlerimiz okul çıkışlarına ve hafta sonlarına yetiştirme programı koyarlar.

7. sınıfın ikinci döneminden itibaren hafta sonu Cumartesi günleri de hafta içi programa eklenir. Böylece öğrenciler 8. Sınıfın Kasım ayında girecekleri sınava hazırlanmaya yaklaşık bir yıl önceden hazırlanmaya başlarlar.

Ortaokulumuzda 5 ve 6. sınıflarda günlük ders saati sayısı 9 haftalık ders saati sayısı da 45’tir. 7. sınıfın ikinci döneminden itibaren haftalık programa 4 saatlik cumartesi günüde eklenir. Bu yüzden 7. sınıflarda ve 8. sınıflarda haftalık ders saati sayısı 49’dur.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.