FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

29 Eylül 2017 15:43

KYK’da Yangın Söndürme Tatbikatı

KYK’da Yangın Söndürme Tatbikatı

 

KYK Karaelmas Kız Öğrenci Yurdu personeli ve öğrencilerine Öz Alevsan Yangın Eğitim Uzmanı Hamdi Karaçam tarafından yangın söndürme ve yangın söndürme cihazlarının kullanımı konusunda bilgi verilerek uygulamalı olarak yangın söndürme tatbikatı yapıldı. Tatbikata, KYK Bölge Müdürü Şükrettin Yılmaz, Yurt Müdürü Hatice Gökçen, öğrenciler ve kurum personeli katıldı. Tatbikat gereği benzin ve mazot karışımından elde edilen sıvı yangın panosuna dökülerek, personel ve öğrencilerin olası bir yangına karşı neler yapılması gerektiği ve yangın söndürme cihazlarının doğru kullanım teknikleri hakkında uygulamalı eğitim verildi.
Yangın söndürme tatbikatının ardından değerlendirme yapan KYK Bölge Müdürü Şükrettin Yılmaz, bu tür tatbikatları her yıl gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Öğrenci ve personelimizin olası bir yangın anında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmek ve yangın esnasında söndürme işleminin nasıl yapıldığını anlatmak amacıyla tatbikat düzenledik. Bu sayede öğrenci ve personelimiz yangın çıktığında nasıl müdahale etmeleri gerektiğini uygulamalı olarak öğreniş oldu. Tatbikatın amacına ulaştığını düşünüyorum” dedi.
Öz Alevsan Yangın Eğitim Uzmanı Hamdi Karaçam ise, “KKY binasında bulunan yangın söndürme cihazlarının herhangi bir yangın anında nasıl kullanılması gerektiği veya kullanırken nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi vererek yapılması gerekenleri uygulamalı olarak gösterdik. Bu durumu raporlayarak kullanım sertifikalarını kendilerine takdim edeceğiz. Bu tür tatbikatları yılda bir kez olmak üzere periyodik olarak her yıl gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

 

Firma Bilgileri

Özalevsan Yangın Söndürme Sistemleri
0 (372) 251 1055 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.